Strona główna  |   Dodaj firmę  |   Mój Infosant  |   Kontakt  |  
Infosant > Produkty > Wentylacja i klimatyzacja > Nawilżacze powietrza > Nawilżacz parowy NORDMANN AT 3000
Nawilżacz parowy NORDMANN AT 3000
Nawilżacz parowy NORDMANN AT 3000
Nawilżacz parowy NORDMANN AT 3000
Nazwa marki:NORDMANN Oznaczenie fabryczne:AT 3000 Data dodania:2011-05-10
Szczegółowa specyfikacja produktu

NAWILŻACZ PAROWY AT 3000

- Nawilżacze Serii AT 3000 skonstruowane są na bazie produkowanych do końca 1997 roku urządzeń serii AT. Do nawilżaczy nowej generacji inżynierowie i projektanci NORDMANN Engineering wprowadzili szereg innowacji. na dużą różnorodność parametrów wody stosowanej do nawilżania. Elektroniczne sterowanie samoczynnie dostosowuje funkcjonowanie urządzenia do jakości wody i dlatego do zasilania wystarcza zwykła woda wodociągowa - bez potrzeby kosztownego jej uzdatniania. Elektrodowe nawilżacze parowe NORDMANN wymagają wody o przewodności od 125 do 1250 msimens/cm. Jednocześnie standardowo wyposaża się je w system samoczynnego, oczyszczania się cylindrów parowych tzw. System SC, co przy wysokiej twardości wody przedłuża żywotność cylindra nawet o 100% . Do chwili obecnej rozwiązaniem stosowanym przez NORDMANN Engineering było wyposażanie nawilżaczy parowych w cylinder z wyjmowanym filtrem siatkowym. Umożliwia to konserwatorowi na usunięcie zanieczyszczeń mineralnych zanim uformują się one w jednolity blok, którego już nie można usunąć. Metoda ta pozwala na znaczne przedłużenie żywotności urządzenia, jakkolwiek nadal potrzebna jest obsługa konserwatora.

- Opatentowany przez NORDMANN Engineering System S.C jest metodą samoczynnego oczyszczania się i automatycznego usuwania, a właściwie nie dopuszczania do tworzenia się osadu kamienia kotłowego na elektrodach cylindrów nawilżaczy parowych.

- Zasada działania polega na wtryskiwaniu sprężonego powietrza pompowanego przez sprężarkę umieszczoną przy cylindrze parowym. Strumień powietrza nie pozwala na rozrost kryształów soli mineralnych, oczyszcza elektrody i ścianki naczynia. Kryształy minerałów są tak rozdrobnione, że tworzą w wodzie zawiesinę z kamienia kotłowego i ich znaczna część może być usunięta podczas zwykłego przepłukania cylindra wodą. Elektroniczny dozór nad procesem sprawuje Fuzzy Logic System.

- Dzięki stosowaniu Systemu SC znacznie zmniejsza się potrzeba przeglądów konserwatorskich i co najbardziej istotne wyeliminowana została konieczność otwierania cylindra w celu jego wyczyszczenia - System SC usuwa kamień kotłowy automatycznie.

- Seria AT 3000 dostępna jest w czterech różnych wielkościach szaf i pokrywa szeroki zakres wydajności od 4 do 130 kg/h pary w dziesięciu podstawowych wielkościach dostosowanych do różnorodnych potrzeb, a wziąwszy pod uwagę możliwość zasilania prądem jedno lub trójfazowym daje to 20 różnych modeli tej serii. Wszystkie nawilżacze posiadają standardowo obudowę ze stali nierdzewnej, podzieloną na dwie oddzielne komory - komorę wodną z wytwornicą pary i osobną komorę elektryczną z aparaturą zasilającą i sterującą. Dzięki temu, w przypadku awarii urządzenia, unika się zagrożenia zalania części elektrycznej wodą. Kolejną innowacją jest zastosowanie łącza BC (bus communication) zezwalającego na optymalne przesyłanie danych. Zdalny wskaźnik działania oraz zdalny sterownik może być instalowany na zwykłym czterożyłowym przewodzie w odległości do 1200 m od urządzenia bez konieczności stosowania wzmacniacza.

- Do już istniejących możliwości programowania warunków funkcjonowania nawilżacza zostały dodane nowe, takie jak możliwość zaprogramowania częstotliwości pomiaru stężenia roztworu i różnicowania okresu opróżniania (płukania) cylindra oraz inicjowanie działania systemu chroniącego urządzenie w przypadku pojawienia się piany, czy też okresowe włączanie Systemu S.C.

- Rozwinięty i uzupełniony został także program serwisowy. Pozwala on na szybkie diagnozowanie stanu wszystkich podzespołów, co bardzo upraszcza i ogranicza pracę konserwatora, np. można sterować ręcznie zaworem zasilającym symulując polecenia wydawane przez urządzenie. Dla ułatwienia prac konserwatorskich i serwisowych wszystkie części nawilżaczy dostępne są od frontu. Ponadto, jeśli jest to wymagane, można dzięki interfejsowi RS485 wydawać polecenia i odczytywać dane stanu poprzez centralny komputer zawiadujący budynkiem. Duży panel sterujący z wyświetlaczem diodowym pozwala na proste i łatwe wprowadzanie lub zmianę nastaw stanu pracy urządzenia oraz szybki odczyt takich wartości jak aktualny wydatek pary, natężenie prądu, nastawę wydajności itd.

- Jako uzupełnienie powyższych informacji należy dodać, że stopień bezpieczeństwa części "wodnej" ma oznaczenie IP 23, a części elektrycznej - IP 43 i co najważniejsze, ceny nawilżaczy nowej generacji nie ulegają zmianie w stosunku do istniejących urządzeń tej samej wydajności.

AT 3000

Nawilżacze Serii AT 3000 skonstruowane są na bazie produkowanych do końca 1997 roku urządzeń serii AT. Do nawilżaczy nowej generacji inżynierowie i projektanci NORDMANN Engineering wprowadzili szereg innowacji. Wszystkie wyroby serii 3000 wyposażone są w mikroprocesor o wysokim stopniu integracji, w którym wykorzystany jest algorytm Fuzzy Logic (rozmytej logiki).

 Broszura

Poradnik Projektanta

Nowa broszura AT3000 EN

Instrukcja obsługi

 

Uściślij wynik
Marka
SALDA (25)
GEBHARDT (8)
THERMOKEY (4)
DECSA (3)
MIETZSCH (1)
Profil